O FIRMĚ

Již dvacetiletou tradicí pěstování kořenové zeleniny se může pochlubit společnost VH Agroprodukt, spol. s r.o. z Piletic v Hradci Králové.

Jejich roční produkce karotky se pohybuje okolo 15 000 tun, pěstují ji na 250 hektarech. Druhou hlavní plodinou je petržel zasetá na výměře padesáti hektarů.

"Technologie pěstování karotky a petržele se neustále vyvíjí, farmu máme vybavenou nejmodernější technikou včetně velkoplošné závlahy. Pro polní práce jsme pořídili techniku s GPS navigací pro tzv. precizní zemědělství. Naše postřikovače za podpory vzduchové clony ošetřují kvalitněji a cíleněji porosty s minimálním úletem aplikované látky," popisuje Jan Věcek, jednatel firmy VH Agroprodukt.

Zemědělská výroba probíhá v souladu s celosvětovými nároky na správnou zemědělskou praxi. "Jsme držitelem certifikátu GLOBAL G.A.P, což je osvědčení, že naše výroba má s minimální dopad na životní prostředí. Splňujeme i podmínky kvality pěstování zeleniny v systému Integrované zelědělské produkce IPZ," dodává Jan Věcek.

Společnost nedávno vybudovala moderní prostornou halu na zpracování kořenové zeleniny a investovala do nové technologické linky, která zajišťuje kompletní proces praní, třídění a balení. "V Pileticích máme tuto technologii, co do kvality, efektivity a šetrnosti k produktu zcela srovnatelnou s moderním vybavením producentů ze západní Evropy. Jde totiž o jednu z nejdůležitějších fází výroby. Od samotného pěstování až po distribuci ke konečnému spotřebiteli," vysvětluje Jan Věcek a doplňuje: "O tento koloběh se stará čtyřicet stálých zaměstnanců plus dvacet sezónních brigádníků."

Aktuality

Jahody

SAMOSBĚR JAHOD UKONČEN!!!

Číst více »